Skip to main content
rotatorz

Ślimaczy sekret

Tyle piszemy na naszym blogu o kosmetykach zawierających śluz ślimaka, ale nadszedł czas, by zdradzić Wam prawdziwy sekret. Jesteście ciekawi, jakie korzyści tak naprawdę niesie stosowanie kremu ze ślimaka i komu najbardziej się ten preparat przysłuży? Zapraszamy do kolejnego akapitu!

Na samym początku należy wspomnieć, że przede wszystkim przyspiesza on proces regeneracji skóry. Bardzo dobrze przenika do głębszych warstw i przyczynia się do naprawiania uszkodzonych włókien kolagenowych (dochodzi wówczas do kolagenazy), tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny oraz dostarcza hemocyjaninę. Jest bogata w tlen, który pełni kluczową rolę w procesie produkcji kolagenu. Zapewnia to dużą skuteczność w przypadku zwalczania wielu problemów skórnych, dlatego kremy ze śluzu ślimaka są tak cenione i pożądane. Co więcej kryptozyna nie uczula, więc może być stosowana również w przypadku osób z cerą wrażliwą i alergiczną, tym bardziej, że zmniejsza skłonność do uczuleń. Jeśli jednak wystąpi reakcja alergiczna po naniesieniu kosmetyku, może to wynikać jedynie z obecności innych składników.

Kremy zawierające śluz ślimaka to doskonała broń w walce z ze zmarszczkami, bliznami czy przebarwieniami. Te ostanie są redukowane dzięki obecności kwasu glikolowego, który wykazuje działanie rozjaśniające i peelingujące. Stosowanie tych kosmetyków zaleca się także osobom z rozszerzonymi naczynkami czy trądzikiem. Jako iż kryptozyna działa bakteriobójczo, zapobiega zakażeniom i nadkażeniom bakteryjnym, co pozwala utrzymać cerę w nienagannym stanie. Kosmetyki ze ślimaka utrzymują składniki w naszej skórze na odpowiednim poziomie a struktura jej zewnętrznych warstw jest wzmocniona i wygładzona. Śluz doskonale sprawdza się ponadto w leczeniu rozstępów, wygładzaniu zmarszczek i profilaktyce powstawania nowych. Stosuje się go także pomocniczo w leczeniu żylaków.

Jak doskonale widać, preparaty na bazie śluzu ślimaka są wyjątkowo uniwersalne, bezpieczne a przy tym wykazują dużą skuteczność. Choć nie każdy jest miłośnikiem ślimaków, może warto się do nich przekonać? 😉

Pozdrawiamy, Tiande.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *