Skip to main content
spray-1514264_1280

Czynniki zewnętrzne postarzające skórę cz. 1

Każda z nas chciałaby być wiecznie młoda. Żadnych zmarszczek, cera zawsze jędrna i sprężysta, a przy tym dobrze nawilżona i aksamitna w dotyku. Cóż, niestety nie znaleziono jeszcze sposobu na zatrzymanie czasu, a przynajmniej uniknięcie skutków związanych z jego upływem. Są rzecz jasna kremy ze śluzu ślimaka, regenerujące skórę, podobnie jak wiele nowoczesnych zabiegów, jednak najważniejsza jest profilaktyka! Czy wiesz, które czynniki zewnętrze najbardziej szkodzą Twojej skórze?

Piękny zapach unoszący się tuż za dumnie kroczącą, pewną siebie kobietą, to scena rodem z kinowych ekranów. Trudno znaleźć kobietę (a nawet mężczyznę), który nie lubiłby zapachu ładnych perfum. Właściwie wszystkie je stosujemy tuż przed wyjściem z domu i spryskujemy nimi szyję. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że podstawowym składnikiem perfum (zwłaszcza tych z górnej półki) jest alkohol. Działa on bardzo wysuszająco na skórę, a w związku z tym – postarza ją. Skóra na szyi jest bardzo delikatna, dlatego też tak duży wpływ na jej kondycję ma właśnie ten „drobiazg”. Czy w takim razie lepiej zrezygnować ze stosowania wszelkich zapachów? Niekoniecznie. Wystarczy, że będziesz spryskiwać wyłącznie nadgarstki i kark. Oczywiście nie możesz też zapominać o właściwej pielęgnacji. Nakładając krem, rozprowadź go również na szyję i dekolt, podobnie postępuj z maseczkami i peelingiem.

Nie bez znaczenia dla wyglądu cery jest także pozycja w jakiej śpisz. Spanie na boku, zwłaszcza wciąż tym samym, skutkuje napięciem i wgniataniem skóry. Niestety z łatwością poddaje się ona naciskowi, jaki wywiera ciało w spoczynku i zwyczajnie się gniecie. Wielogodzinne marszczenie jej podczas snu pogłębia istniejące już zmarszczki i przyczynia się do powstawania kolejnych. Aby zminimalizować ryzyko powstawania bruzd na twarzy, najlepiej wypracować w sobie nawyk spania na wznak i postarać się zapanować nad częstymi zmianami ułożenia ciała podczas snu. Warto rozważyć także zmianę poszewki poduszki na gładką, najlepiej jedwabną.

Pozdrawiamy, Tiande.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *