Skip to main content
women-1209678_1280

Czynniki zewnętrzne postarzające skórę cz. 2

Z dnia na dzień trudno zauważyć powstające zmarszczki, zwłaszcza będąc młodą osobą. Niestety pewnego razu przychodzi taki moment, że spoglądamy w lustro i… są! Jak to się stało? I kiedy?! Niestety oprócz naturalnych procesów starzenia się skóry, istnieją też czynniki, które potęgują ten proces. Na co dzień mało kto zwraca na nie uwagę, być może również dlatego, że zwyczajnie nie jest ich świadomy?

W dzisiejszych czasach niemal nieustannie wpatrujemy się w ekran – monitora, tabletu, telewizora… Faktem jest, że często wynika to z wykonywanego zawodu i niestety trudno tego uniknąć. Najczęściej słyszy się o tym, że wielogodzinne siedzenie przed monitorem pogarsza wzrok i negatywnie wpływa na kręgosłup. Niewiele natomiast wspomina się o tym, że szkodzi również skórze. Emitowane przez te urządzenia fale elektromagnetyczne zwiększają ilość wolnych rodników, które atakują włókna elastyny i kolagenu. Zaledwie 6 godzin spędzonych przed ekranem osłabia regenerację skóry o około 25%, natomiast ilość wolnych rodników wzrasta nawet o 25%! Oprócz tego często nieświadomie napinamy mięśnie mimiczne, co także sprzyja pogłębianiu się istniejących i powstawaniu nowych zmarszczek. Najlepszym wyjściem jest oczywiście ograniczenie spędzania czasu przed monitorem czy telewizorem. Jeśli nie masz takiej możliwości, tym bardziej pamiętaj o właściwej pielęgnacji skóry. Wyjątkową skutecznością charakteryzuje się krem ze ślimaka. Widocznie zmniejsza zmarszczki i ujędrnia skórę. Ponadto dostarcza jej wielu cennych składników odżywczych i dogłębnie nawilża.

Innym czynnikiem, który chyba nikomu nie przyszedłby do głowy jest… żucie gumy. Ta wiadomość na pewno zmartwi wszystkich miłośników i miłośniczki żucia. Niestety długotrwałe i częste przeżuwanie gumy powoduje wytężoną pracę żuchwy oraz napinanie się mięśni wokół ust. W efekcie skóra załamuje się i marszczy. Powtarzający się pionowy ruch mięśni, przyczynia się do utraty elastyczności tkanek, co jest doskonałą receptą na pogłębianie się bruzd nosowo-wargowych. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem weźmiesz gumę do żucia! Stosuj także krem z kolagenem i inne preparaty przeciwzmarszczkowe.

Pozdrawiamy, Tiande.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *