Skip to main content
man-gym-muscle-fitness-38908

Męska skóra – jak ją pielęgnować?

Wygląd odgrywa istotną rolę w naszym życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym. O tym, że kobiety uwielbiają zatracać się w pielęgnacji swojej urody, wie każdy. Okazuje się jednak, że coraz częściej podobne zainteresowania wykazują mężczyźni.

Zadbany „facet”, to nie tylko posiadacz dobrze skrojonego garnituru zdobiącego silne ciało. To także zdrowa dieta, zadbane zęby oraz odpowiednio pielęgnowana skóra. W końcu mężczyźni także się starzeją i chociaż mówi się, że są jak wino, dlaczego nie mieliby starzeć się z urokiem?

Skóra mężczyzny ma specjalne wymagania – mocno odbiegające od cery kobiet. Męskie kremy i balsamy, muszą wnikać naprawdę głęboko, by dogłębnie odbudować strukturę tkanek. Mężczyźni posiadają twardszą, grubszą i tłustszą skórę, niż kobiety, dlatego ich kosmetyki nawilżają znacznie mocniej.

Nie jest tajemnicą, że mężczyźni znacznie częściej miewają problemy z trądzikiem, czy zaskórnikami. Ponieważ męskie hormony powodują szybsze i bardziej gwałtowne zmiany, chłopcy z delikatną skórą, nagle zostają obsypani pryszczami. Z tego względu niezwykle istotne jest regularne oczyszczanie skóry – zwłaszcza twarzy, która ma tendencje do przetłuszczania się.

Po pierwszej burzy hormonalnej, pielęgnacja męskiej skóry także jest niezwykle istotna. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, nie dochodzi do powstawania nieestetycznych przebarwień od promieni słonecznych, czy pigmentacji melaniny. Poprzez stosowanie właściwych kosmetyków, mężczyźni są także mniej narażeni na powstawanie głębokich zmarszczek.

Furorę w ostatnim czasie robią kremy ze śluzu ślimaka, które zawierają dużą ilość cennych składników (kolagen, elastyna, witamina A, C, E, kwas hialuronowy itd.). Chociaż sięgają po nie głównie kobiety, są to kremy bardzo uniwersalne, które głęboko nawilżają, stąd mogą odpowiadać także potrzebom męskiej skóry.

Kosmetyki tworzone na bazie mucyny ślimaka, przywracają elastyczność tkanki skórnej i spowalniają procesy starzenia. Nie posiadają ściągaczy oraz substancji, powodujących efekt sztucznego usztywnienia twarzy, stąd mogą byś stosowane zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Są to naturalne kosmetyki, dlatego nie powodują reakcji alergicznych.

Nasze produkty to sprawdzony sposób na zachowanie zdrowia i urody. Jeśli nie posiadasz wiedzy na temat pielęgnacji swojej skóry, a będąc mężczyzną faktycznie możesz mieć braki w tej dziedzinie, skonsultuj się z kosmetologiem. Specjalista określi typ Twojej skóry oraz pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków. Z szerokiej gamy naszych produktów, z pewnością znajdzie się także coś specjalnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *