Skip to main content
1285680812_e1b1b02438

Pierwsze zmarszczki! I co dalej?

Czy tego chcemy czy nie, czas upływa, a nasz organizm się starzeje. Nie ma co owijać w bawełnę – lepiej się z tym faktem pogodzić. Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, jędrność, koloryt i zaczyna się przesuszać. Bez odpowiedniej pielęgnacji trudno przez długi czas zatrzymać młodość. Tylko kiedy zacząć stosować pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe?

Twoja indywidualna sprawa

Przede wszystkim jest to kwestia indywidualna i wymaga uważnej obserwacji swojej skóry. W zależności od jej typu, dobierz odpowiedni krem, a gdy zauważysz pierwsze zmarszczki stosuj kremy z filtrem oraz unikaj długotrwałego wystawiania się na słońce. Zazwyczaj taki moment przychodzi ok. 25 roku życia. Koniecznie zadbaj o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Pomocne okażą się ponadto kremy antyoksydacyjne.

Poczytaj sobie

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy (i nie tylko), koniecznie zwróć uwagę na etykiety. Czytaj nie tylko to, jak producent zachwala swój produkt, ale również prześledź dokładnie skład. Dobrze, jeśli zawiera witaminy C i E oraz kwas hialuronowy, zdrowe tłuszcze i naturalne wyciągi z roślin. Dla przykładu krem ze śluzu ślimaka jest doskonałym rozwiązaniem dla cery w każdym wieku i charakteryzuje się naprawdę godnym polecenia składem.

Nie przesadzaj

Uważaj jednak z kremami dedykowanymi dla skóry dojrzałej. Te, nie tyle zaszkodzą, ile nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Dla młodej cery mogą okazać się zbyt ciężkie i tłuste. Warto wspomnieć, że skóra nie przyzwyczaja się do składników kremu. Nie ma zatem konieczności zmieniania kosmetyków, pod warunkiem, że nie jest to uwarunkowane zmieniającymi się potrzebami cery.

Zapobiegaj

Zanim zaczniesz stosować kremy przeciwzmarszczkowe, bardzo istotną rolę pełni prewencja. W końcu łatwiej zapobiegać niż leczy. O tej zasadzie warto pamiętać. Nawet, jeśli nie masz jeszcze ani jednej zmarszczki – zawsze pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry.

Pozdrawiamy, Tiande.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *