Skip to main content
afcsdvg

Sekret skóry ryb morskich

Żyjemy coraz dłużej, intensywniej, lepiej i z coraz większą świadomością, jak przedłużać sprawność fizyczną organizmu. Jednak z wiekiem nasze kości i stawy wymagają nie tylko ruchu, ale także uzupełnienia diety w niezbędne mikroelementy np. kolagen morski. Podobnie skóra, której odnowę warto wspomagać poprzez użycie kosmetyków z kolagenem.

Kolagen to najważniejsze białko tkanki łącznej odpowiedzialne za elastyczność i rozciągliwość tkanek. Podstawowy składnik skóry, kości, mięśni, stawów, ścięgien, chrząstek i zębów. Jego niedobór utrudnia sprawne poruszanie się. W organizmie człowieka kolagen podlega jednak ciągłej degradacji, a proces jego utraty postępuje wraz z wiekiem – zwłaszcza po czterdziestce, chociaż właściwie postępuje od urodzenia. Najlepiej widać to na przykładzie skóry, która pokrywa się zmarszczkami, ale takim samym zmianom podlegają niewidoczne z zewnątrz tkanki chrzęstne i stawowe.

W jaki sposób uzupełniać niedobory kolagenu w skórze? Do tego celu doskonale nadaje się hydrolizowany kolagen morski, który pozyskuje się ze skór ryb morskich oraz mięczaków. Różnorodne rodzaje kolagenów różnią się od siebie w mniejszym lub większym stopniu, przez co ludzka skóra nie każdy z nich jest w stanie efektywnie wykorzystać. Wspomniany kolagen ze skóry ryb i mięczaków ma strukturę najbardziej zbliżoną do struktury kolagenu skóry człowieka, dzięki czemu całkowicie się przyswaja I działa bardzo szybko.

Przykładem kosmetyków zawierających hydrolizowany kolagen morski jest seria Marine Collagen. Są one przeznaczone dla pań po 45. roku życia, które pragną nawilżyć cerę, zregenerować ją, wygładzić, przywrócić jej blask I świeżość. Kosmetyki Marine Collagen to m.in. tonik, maska do twarzy, krem pod oczy oraz krem z kolagenem do twarzy – na noc i na dzień. Oprócz kolagenu zawierają także wodorosty morskie, morską perłę, kwas hialuronowy, aminowasy, retinol, prowitaminę B5, olejek jojoba, skwalen, allantoinę, ekstrakt z nagietka i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *