Skip to main content
snail-1634852_960_720

Francuski sekret młodości

Kremy ze śluzem ślimaka są popularnym środkiem pielęgnacyjnym od wielu lat. Śluz ślimaka ma przede wszystkim właściwości wspomagające gojenie się ran, zmian trądzikowych i podrażnień. Doskonale wygładza i ujędrnia skórę, również naznaczoną procesem starzenia.

Śluz uzyskiwany jest wyłącznie ze zdrowych mięczaków hodowlanych na fermach, pod ścisłą kontrolą. Ślimaki większość czasu spędzają w parku hodowlanym, żywiąc się roślinami. Proces pozyskania śluzu trwa kilka dni, w trakcie których ślimaki poddawane są procesowi oczyszczania, a bezpośrednio przed zabiegiem delikatnej stymulacji, podczas której wydzielają kryptozynę. Z jednego ślimaka można jednorazowo uzyskać nie więcej, niż łyżeczkę śluzu. Potem wracają do parku hodowlanego, gdzie regenerują się przez minimum dwa tygodnie. W czasie, gdy ślimaki odpoczywają, zebrany śluz poddawany jest skomplikowanym procesom technologicznym: oczyszczaniu, standaryzacji i obróbki. Trwa to, aż do momentu uzyskania ekstraktu o wysokiej czystości i jakości.

Pierwszy krem ze śluzu ślimaka pojawił się w sprzedaży w 1995 roku. Od tego czasu powstało wiele produktów z dodatkiem kryptozyny – szampony, odżywki do włosów i kremy.

W śluzie ślimaka można znaleźć mnóstwo substancji o działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym m.in. elastynę, kolagen, kwas glikolowy i alantoinę. Ale w kryptozynie są także przeciwutleniacze, witaminy, oligoelementy, proteiny, antyproteazy, mukopolisacharydy, naturalne antybiotyki i glikokoniugaty. Wszystkie te składniki przyspieszają gojenie się ran, blizn i uszkodzeń oraz zapewniają szybką regenerację skóry, która odzyskuje gładkość i elastyczność. Ze względu na działanie bakteriobójcze krem ze ślimaka sprawdza się w przypadku cer trądzikowych. Wszystkie składniki kryptozyny są naturalne i bezpieczne dla alergików.

Krem ma lekką, ciągliwą konsystencję, dobrze rozprowadza się na skórze i szybko się wchłania. Warto stosować go zarówno na dzień, jak i na noc. Krem zamknięty jest w saszetkach z kranikiem o pojemności 10 ml. Opakowanie 5 saszetek kosztuje 107,50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *